Wstęp
Aby nawiązać połączenie PC-panel V9, należy zacząć od jednorazowej rejestracji urządzeń w serwisie V-Power Cloud. Do tego celu służy program V-Connect. Jednocześnie odpowiada on za nawiązywanie połączenia z konkretnymi panelami.
Po zarejestrowaniu urządzeń należy zapewnić im dostęp do sieci i wprowadzić dane logowania do serwisu V-Power Cloud. Logowanie komputera odbywa się przez wspomniany wcześniej program V-Connect. Panele logują się samoczynnie po uzupełnieniu danych w ustawieniach systemowych.
Potrzebne narzędzia: oprogramowanie "V-Connect", licencja VPN
Kroki: instalacja i konfiguracja V-Connect, rejestracja paneli V9, konfiguracja połączenia paneli
Słownik: VPN terminal - panel V9, Access point - punkt dostępu, czyli sieć lokalna w której może znajdować się x paneli
Procedura
- Zainstaluj i uruchom V-Connect
- Wpisz informacje związane z zarejestrowaną domeną (rejestracja po kontakcie z nami).
Aby uniknąć każdorazowego wprowadzania danych domeny, należy wybrać '[Remember the domain name and user ID]'.
-
Skonfiguruj serwer proxy i ustawienia (opcjonalnie).
Ustawienia proxy (ustawienia serwera proxy dostępne są u administratora Twojej sieci):
Ustawienia:
Nazwa Opis Close a window when logout Zamyka V-Connect po wylogowaniu
Put in the Task Tray when minimaized Wyświetla ikonę zarządzania na pasku szybkiego dostępu po zminimalizowaniu okna Refresh cycle of VPN terminals status Odświeżanie informacji o zarejestrowanych panelach (Terminal VPN) *1 Status odświeżany jest po kliknięciu na [View] -> [Refresh] w oknie aplikacji
- Wroć do okna logowania i naciśnij [OK].
- Po poprawnym zalogowaniu zobaczymy poniższe okno z informacją o braku zarejestrowanych punktów dostępowych. Kliknij [OK]
i zarejestruj punkty dostępu (Access point), panele (VPN terminals) i użytkowników.
- Kliknij [Access points], a następnie [New access point]. Zobaczysz okno wprowadzania informacji.
Nazwa Opis Uwagi Access point name Nazwa punktu dostępu (nie musi być taka jak domeny) Maksymalnie 100 znaków IP address Wirtualny adres IP punktu dostępowego *1 Adres IPV4 Subnet mask Maska podsieci punktu dostępowego DHCP start address Początkowy, wirtualny adres IP przyznawany przez serwer DHCP panelom od 0 do 254 DHCP assignment IP address number Maksymalna ilość wirtualnych adresów IP przypisywanych przez serwer DHCP Allowable number of additional VPN terminals Dozwolona liczba paneli możliwych do rejestracji od 0 do 999 Registered VPN terminals in domain Liczba paneli już zarejestrowanych w domenie VPN terminals registered for this access point Liczba paneli już zarejestrowanych do wybranego punktu dostępu Additional number of VPN terminals Zarejestruj dodatkową liczbę paneli od 0 do 999 CSV output Eksport informacji do pliku CSV 1* Wirtualne adresy IP używane są tylko na potrzeby połączenia VPN. Te adresy nie są i nie powinny być wykorzystywane w żadnym innym celu.
2* Maksymalna liczba jest zależna od posiadanej licencji
- Wpisz liczbę do [Additional number of VPN terminals] i kliknij [Add].
Wprowadzona liczba paneli została tymczasowo zarejestrowana.
- Jeżeli informacje dotyczące panelu wymagają modyfikacji, kliknij [Edit].
Nazwa Opis Uwagi Active ID ID wybranego panelu
Generowane automatycznie przez serwerNumer zostanie zmieniony po usunięciu panelu i zarejestrowaniu go na nowo VPN terminal name Nazwa panelu DHCP *1
Static IP *2Metoda przydzielania adresu IP do panelu DHCP = automatycznie
Static IP = ręcznieIP address Adres IP panelu Subnet mask Maska podsieci Local network1 Adres loaklnej sieci nr 1 panelu [opcjonalne, zaawansowane] Stosowane kiedy panel pracuje w więcej niż jednej sieci lokalnej Subnet mask Maska podsieci lokalnej nr 1 Local network2 Adres loaklnej sieci nr 2 panelu [opcjonalne, zaawansowane] Sostowane kiedy panel pracuje w więcej niż jednej sieci lokalnej. Możliwe do ustawienia w wybranych panelach Subnet mask Maska podsieci lokalnej nr 2 *1 adres może się zmieniać, bo jest nadawany automatycznie przez serwer
*2 IP i maska podsieci są stałe - Jeżeli wszystkie ustawienia poszczególnych paneli są skofigurowane, należy kliknąć [OK]. W serwerze autoryzacyjnym nastąpi rejestracja punktu dostępowego i podpiętych do niego paneli.
- Połącz oprogramowanie administaracyjne V-Connect do punktu dostępu zarejestrowanego w V-Power Cloud.
Wybierz punkt dostępu w drzewku . Klikniej ikonę [Connect VPN]. Połącznie zostało ustanowione.
Zielona ikona informuje o prawidłowym nawiązaniu połączenia.
- Następnie podłącz do serwera autoryzacyjnego V-Power Cloud panele z poziomu ich oprogramowania systemowego.
Włącz tryb lokalny panelu V9.
Skonfiguruj ustawienia LAN w celu podłączenia panelu do internetu. Adres IP może zostać nadany automatycznie przez Twoją sieć lub wpisany ręcznie.
Zapisz ustawienia.
- Skonfiguruj VPN.
Aby właczyć ustawienia, przeciągnij suwak na pozycję Valid.
Wybierz port LAN, który zapewnia połączenie panelu z siecią lokalną i wypełnij pole nazwy domeny (Domain name) oraz wpisz aktywne ID (Active ID) nadane przez serwer autoryzacyjny przy rejestracji panelu w programie V-Connect.
Naciśnij [Connect] w celu uzyskania połączenia VPN.
Kiedy połączenie jest ustanowione, adres IP, maska podsieci i nazwa panelu widoczne są w pozostałych polach.